HRG3216P-54R9-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-54R9-B-T5
Description
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
54.9Ohm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
1 (Unlimited)
Susumu HRG3216P-54R9-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 54.9Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C