HRG3216P-4641-B-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-4641-B-T1
Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1W 1206
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.64kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Ratings :
AEC-Q200
Susumu HRG3216P-4641-B-T1
HRG Series, Thin Film, 4.64kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C