HRG3216P-4320-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-4320-B-T5
Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1W 1206
Published :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
432Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Susumu HRG3216P-4320-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 432Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C