HRG3216P-3740-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HRG3216P-3740-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 1W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
HRG
Tolerance :
±0.1%
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
374Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Voltage - Rated DC :
200V
Susumu HRG3216P-3740-B-T1
HRG Series, Thin Film, 374Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C