HRG3216P-3301-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-3301-B-T5
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1W 1206
Tolerance :
±0.1%
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.3kOhm
Susumu HRG3216P-3301-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 3.3kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C