HRG3216P-2940-B-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-2940-B-T1
Description
RES SMD 294 OHM 0.1% 1W 1206
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
294Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
1206 (3216 Metric)
Susumu HRG3216P-2940-B-T1
HRG Series, Thin Film, 294Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C