HRG3216P-2802-D-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2802-D-T5
Description
RES SMD 28K OHM 0.5% 1W 1206
Resistance :
28kOhm
Series :
HRG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
1W