HRG3216P-2801-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2801-B-T5
Description
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.8kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Susumu HRG3216P-2801-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 2.8kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C