HRG3216P-2612-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2612-B-T5
Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1W 1206
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
26.1kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Susumu HRG3216P-2612-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 26.1kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C