HRG3216P-2372-D-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2372-D-T5
Description
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1W 1206
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
23.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
HRG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Susumu HRG3216P-2372-D-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 23.7kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C