HRG3216P-2372-D-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-2372-D-T1
Description
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistance :
23.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Susumu HRG3216P-2372-D-T1
HRG Series, Thin Film, 23.7kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C