HRG3216P-2321-D-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-2321-D-T1
Description
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1W 1206
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
1W
1206 (3216 Metric)
Susumu HRG3216P-2321-D-T1
HRG Series, Thin Film, 2.32kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C