HRG3216P-2001-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2001-B-T5
Description
RES SMD 2K OHM 0.1% 1W 1206
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistance :
2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Susumu HRG3216P-2001-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 2kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C