HRG3216P-2000-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-2000-B-T5
Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1W 1206
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
200Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Susumu HRG3216P-2000-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 200Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C