HRG3216P-1870-B-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-1870-B-T1
Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1W 1206
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
187Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Susumu HRG3216P-1870-B-T1
HRG Series, Thin Film, 187Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C