HRG3216P-1741-B-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-1741-B-T1
Description
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1W 1206
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistance :
1.74kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Susumu HRG3216P-1741-B-T1
HRG Series, Thin Film, 1.74kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C