HRG3216P-1431-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HRG3216P-1431-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.43kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
HRG
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Published :
Susumu HRG3216P-1431-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 1.43kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C