HRG3216P-1051-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-1051-B-T5
Description
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
1.05kohm
Published :
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm