HR013R3K
Mfr.Part #
HR013R3K
Description
RES 3.3 OHM 10% 1/16W AXIAL
Through Hole Resistors
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Obsolete
Package :
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Size / Dimension :
0.036 Square x 0.075 L (0.91mm x 1.91mm)
Resistance :
3.3 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
-100/ +600ppm/°C
Package / Case :
Features :
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C