HQCEJM221GAH6A
Mfr.Part #
HQCEJM221GAH6A
Package / Case
3838 (9797 Metric)
Description
CAP CER 220PF 3.6KV P90 3838
Capacitance :
220pF
Package / Case :
3838 (9797 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tray
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
4kV
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
P90
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
Thickness :
4.318mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.170 4.32mm
Datasheets
HQCEJM221GAH6A
KYOCERA AVX HQCEJM221GAH6A
Hi-Q® 220pF Ceramic Capacitor ±2% P90 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage Surface Mount, MLCC 3838 (9797 Metric)
HQCEJM221GAH6A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is P90.Ceramic capacitor runs on voltage of 4kV - Rated DC.
HQCEJM221GAH6A Features
a size/dimension of 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
with P90 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4kV