HQCCWM300GAH6A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HQCCWM300GAH6A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2325 (5864 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 2.5KV P90 2325
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
P90
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Size / Dimension :
0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
Thickness (Max) :
0.145 3.68mm
Series :
Hi-Q®
Thickness :
3.683mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±2%
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
2325 (5864 Metric)
Capacitance :
30pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packaging :
Tray
Datasheets
HQCCWM300GAH6A
KYOCERA AVX HQCCWM300GAH6A
Hi-Q® 30pF Ceramic Capacitor ±2% P90 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage Surface Mount, MLCC 2325 (5864 Metric)
HQCCWM300GAH6A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2.5kV, it can operate.
HQCCWM300GAH6A Features
a size/dimension of 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
with P90 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2.5kV