HQCCWM121GAH6A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HQCCWM121GAH6A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2325 (5864 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 2.5KV P90 2325
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
P90
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Thickness :
3.683mm
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.145 3.68mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
Package / Case :
2325 (5864 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
5.84mm
Series :
Hi-Q®
Datasheets
HQCCWM121GAH6A
KYOCERA AVX HQCCWM121GAH6A
Hi-Q® 120pF Ceramic Capacitor ±2% P90 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage Surface Mount, MLCC 2325 (5864 Metric)
HQCCWM121GAH6A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2.5kV, it can operate.
HQCCWM121GAH6A Features
a size/dimension of 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
with P90 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2.5kV