HQ0402Q3N3BT01
Mfr.Part #
HQ0402Q3N3BT01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
FIXED IND 3.3NH 400MA 250MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
HQ-Q
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Type :
Multilayer
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Ratings :
Material - Core :
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.32mm)
Tolerance :
±0.1nH
Inductance :
3.3 nH
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant :
8.2GHz
Current - Saturation (Isat) :
Datasheets
HQ0402Q3N3BT01
Shenzhen Sunlord Electronics HQ0402Q3N3BT01
HQ0402Q3N3BT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD