HMLB25201B-1R0MSR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HMLB25201B-1R0MSR
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 3.1A 48 MOHM SMD
Stock
944
In Stock :
944
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
HMLB25201B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
3.1A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance :
1μH
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
3.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Factory Lead Time :
8 Weeks
Material - Core :
Metal
Datasheets
HMLB25201B-1R0MSR
Delta Electronics HMLB25201B-1R0MSR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD