HMK325C7475KMHPE
Mfr.Part #
HMK325C7475KMHPE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Characteristics Code :
X7S
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.7mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Material :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
X7S
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Surface Mount :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Datasheets
HMK325C7475KMHPE
TAIYO YUDEN HMK325C7475KMHPE
M 4.7μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)