HMK325B7105MNHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HMK325B7105MNHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Stock
189
In Stock :
189
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Temperature Coefficient :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
M
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Published :
2016
Number of Terminations :
2
Capacitance :
1μF
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
HMK325B7105MNHT
TAIYO YUDEN HMK325B7105MNHT
M 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)