HM2P67PK5110GFLF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HM2P67PK5110GFLF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CONN HEADER 95POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
Product Category :
Hard Metric, Standard
Termination :
Press-Fit
Current Rating (Amps) :
1.5A
Number of Rows :
5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
750Vrms
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Finish :
Gold
Series :
Millipacs®
Number of Positions Loaded :
All
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Connector Style :
AB 19
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
95
Pitch :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Connector Type :
Header, Male Pins
Datasheets
HM2P67PK5110GFLF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN HEADER 154POS 2MM PRESS-FIT
    CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
  • TE Connectivity
    2MM HM C 77POS M 3.7MM
  • TE Connectivity
    2MM HM A 154POS M 3.7MM
    2MM HM B22 154POS M 3.7MM