HM-H088FL1-8CS1-TG30L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HM-H088FL1-8CS1-TG30L
Manufacturer
3M
Description
CONN HEADER 88POS 2MM SOLDER
Manufacturer :
3M
Product Category :
Hard Metric, Standard
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Current Rating (Amps) :
1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C