HK06032N2S-T.
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HK06032N2S-T.
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR 2.2NH 0201
Stock
121
In Stock :
121
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
8.8GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
360mA
Height :
300μm
Weight :
170.097139μg
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2011
Max DC Current :
360mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Shielding :
Unshielded
Lead Free :
Exempt
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
4
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
0201
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
HK
Q Factor :
4
Tolerance :
±0.3nH
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS MEASURED AT 0.3 NANO HENRY
Packing Method :
Tape, Paper
Material - Core :
Ferrite
Type :
Multilayer
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Case Code (Metric) :
Inductance :
2.2nH
Halogen Free :
Halogen Free
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
HK06032N2S-T.
HK06032N2S-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD