HHV2WSFT-73-66K5
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-66K5
Description
RES 66.5K OHM 1% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
66.5kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV2WSFT-73-66K5
YAGEO HHV2WSFT-73-66K5
66.5kOhm, 2W, Metal Film,