HHV2WSFT-73-390K
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-390K
Description
RES 390K OHM 1% 2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
390kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
HHV2WSFT-73-390K
YAGEO HHV2WSFT-73-390K
390kOhm, 2W, Metal Film,