HFQ02-1N5B-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HFQ02-1N5B-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
1.5nH +/-0.1nH 0201 High Q Chip
Stock
11
In Stock :
11
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ceramic
Product Status :
Active
Type :
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Inductance :
1.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.1nH
Ratings :
Series :
HFQ02
Features :
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Datasheets
HFQ02-1N5B-RC
Allied Components International HFQ02-1N5B-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD