HF30ACC575018-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HF30ACC575018-T
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE CHIP 100 OHM 3A SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
3A
Length :
5.7mm
Impedance @ Frequency :
100Ohms @ 100MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Current Rating :
3A
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
100Ohm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Resistance :
100Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
1
Width :
5mm
Packaging :
Tape and Reel
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
Series :
ACC
Depth :
5.3mm
Tolerance :
25%
Height :
1.8mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Filter Type :
Differential Mode - Single
Height (Max) :
0.083 2.10mm
Datasheets
HF30ACC575018-T
TDK Corporation HF30ACC575018-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN