HF1008R-681G
Mfr.Part #
HF1008R-681G
Description
FIXED IND 680NH 280MA 1.85OHM SM
Depth :
2.66mm
Q Factor :
30
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
340MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Current Rating :
280mA
Test Frequency :
25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1.85Ohm Max
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Case Code (Imperial) :
Max DC Current :
280mA
Inductance :
680nH
Datasheets
HF1008R-681G
API Delevan HF1008R-681G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD