HF1008R-471K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HF1008R-471K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 310MA 1.55OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Frequency - Self Resonant :
425MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
45 Weeks
Shielding :
No
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
470nH
Depth :
2.66mm
HTS Code :
Height :
2.41mm
Case Code (Imperial) :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Test Frequency :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
310mA
Number of Functions :
1
Max DC Current :
310mA
Q Factor :
30
Series :
HF1008R
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e1
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Published :
Pbfree Code :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
HF1008R-471K
API Delevan HF1008R-471K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD