HF1008R-471J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HF1008R-471J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 310MA 1.55OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Factory Lead Time :
45 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Shielding :
No
Height :
2.41mm
Frequency - Self Resonant :
425MHz
JESD-609 Code :
e1
Inductance :
470nH
Series :
HF1008R
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q Factor :
30
Test Frequency :
25MHz
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
310mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Depth :
2.66mm
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
310mA
Radiation Hardening :
No
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HF1008R-471J
API Delevan HF1008R-471J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD