HF1008R-222F
Mfr.Part #
HF1008R-222F
Description
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65OHM SM
Frequency - Self Resonant :
120MHz
Test Frequency :
7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Inductance :
2.2μH
HTS Code :
Max DC Current :
300mA
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
DC Resistance (DCR) :
1.65Ohm Max
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Tolerance :
±1%
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
300mA
Datasheets
HF1008R-222F
API Delevan HF1008R-222F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD