HF1008R-152H
Mfr.Part #
HF1008R-152H
Description
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5OHM SMD
Depth :
2.66mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
315mA
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Test Frequency :
7.9MHz
Inductance :
1.5μH
Current Rating :
315mA
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
165MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Datasheets
HF1008R-152H
API Delevan HF1008R-152H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD