HF1008R-101H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HF1008R-101H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 375MA 850MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.921mm
Series :
HF1008R
Tolerance :
±3%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
100nH
Test Frequency :
25MHz
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
2.66mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Max DC Current :
375mA
Height :
2.41mm
Case Code (Imperial) :
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Shielding :
Unshielded
Q Factor :
15
Case Code (Metric) :
Current Rating (Amps) :
375mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
45 Weeks
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
375mA
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
HF1008R-101H
API Delevan HF1008R-101H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD