HF1008R-100K
Mfr.Part #
HF1008R-100K
Description
FIXED IND 10NH 1.235A 80MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Test Frequency :
50MHz
Depth :
2.66mm
Material - Core :
Non-Magnetic
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
HTS Code :
JESD-609 Code :
e1
Max DC Current :
1.235A
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Series :
HF1008R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Tolerance :
±10%
Height :
2.41mm
Published :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Inductance :
10nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
1.235A
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Case/Size Code :
Datasheets
HF1008R-100K
API Delevan HF1008R-100K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD