HF1008-471G
Mfr.Part #
HF1008-471G
Description
FIXED IND 470NH 310MA 1.55OHM SM
Inductance :
470nH
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Height :
2.41mm
Test Frequency :
25MHz
Current Rating :
310mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
310mA
Frequency - Self Resonant :
425MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Tolerance :
±2%
Depth :
2.66mm
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Radiation Hardening :
Datasheets
HF1008-471G
API Delevan HF1008-471G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD