HF1008-391K
Mfr.Part #
HF1008-391K
Description
FIXED IND 390NH 320MA 1.45OHM SM
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height :
2.41mm
Frequency - Self Resonant :
465MHz
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
1.45Ohm Max
Current Rating :
320mA
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Test Frequency :
25MHz
Max DC Current :
320mA
Tin/Lead (Sn/Pb)
Construction :
RECTANGULAR
Lead Free :
Contains Lead
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
390nH
Depth :
2.66mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Datasheets
HF1008-391K
API Delevan HF1008-391K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD