HF1008-332H
Mfr.Part #
HF1008-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9OHM SMD
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Current Rating (Amps) :
280mA
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Inductance :
3.3μH
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
280mA
Test Frequency :
7.9MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.66mm
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Length :
2.921mm
Current Rating :
280mA
Shielding :
Unshielded
Case Code (Imperial) :
Width :
2.667mm
Height :
2.41mm
Datasheets
HF1008-332H
API Delevan HF1008-332H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD