HDF-V62-113L052
Mfr.Part #
HDF-V62-113L052
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62POS PNL MNT
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Features :
Board Lock, Grounding Indents
Current Rating (Amps) :
3A
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) High Density
Number of Positions :
62 Position
Base Product Number :
HDF-V62
Gender :
Male
Datasheets
HDF-V62-113L052
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp HDF-V62-113L052 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, HDF-V62-113L052 pinout, HDF-V62-113L052 datasheet PDF, HDF-V62-113L052 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp HDF-V62-113L052 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp HDF-V62-113L052
HDF Series D-Sub, High Density Plug, Male Pins 62 Position-Position Male Signal Solder 4 (DC, C) High Density Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated