HDF-V44-213L012
Mfr.Part #
HDF-V44-213L012
Description
CONN D-SUB HD RCPT 44POS PNL MNT
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Number of Positions :
44 Position
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Base Product Number :
HDF-V44
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B) High Density
Gender :
FEMALE
Datasheets
HDF-V44-213L012
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp HDF-V44-213L012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, HDF-V44-213L012 pinout, HDF-V44-213L012 datasheet PDF, HDF-V44-213L012 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp HDF-V44-213L012 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp HDF-V44-213L012
HDF Series D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets 44 Position-Position Female Signal Solder 3 (DB, B) High Density Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated