HDC25S20000/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HDC25S20000/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Material :
Steel
Mounting Style :
SMD/SMT
Product Type :
VCXO
Termination Style :
SMD/SMT
Current Rating :
25 mA
Number of Rows :
2 Row
Gender :
FEMALE
Brand :
CTS Electronic Components
Series :
353
Maximum Operating Temperature :
+ 60 C
Frequency Stability :
50 PPM
CTS
Height :
1.2 mm
Output Format :
HCMOS
Product Category :
VCXO Oscillators
Frequency :
30.72 MHz
Load Capacitance :
15 pF
Minimum Operating Temperature :
- 10 C
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Shell Size :
3
Shell Plating :
Zinc
Length :
5 mm
Contact Plating :
Gold
RoHS :
Details
Number of Positions :
25 Position
Width :
3.2 mm
Packaging :
Reel
Subcategory :
Oscillators
Datasheets
HDC25S20000/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic HDC25S20000/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its HDC25S20000/AA pinout, HDC25S20000/AA datasheet PDF, HDC25S20000/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic HDC25S20000/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
353 Series 25 Position-Position Female
HDC25S20000/AA Overview
To package the product, a Reel case is used.The product is a member of the 353 Series.Its operating supply voltage is 3.3 V.
HDC25S20000/AA Features
353 series
HDC25S20000/AA Applications
There are a lot of Amphenol
HDC25S20000/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP