HD36-18-14SE-072
Mfr.Part #
HD36-18-14SE-072
Description
CONN PLUG HSG FMALE 14POS INLINE
Stock
83
In Stock :
83
Keyed
Operating Supply Voltage :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Size - Insert :
18-14
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Height :
65.278mm
Color :
Blue
Width :
42.9768mm
Feature :
Backshell
Datasheets
HD36-18-14SE-072
TE Connectivity DEUTSCH Connectors HD36-18-14SE-072
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 14 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included HD30
HD36-18-14SE-072 Overview
HD36-18-14SE-072 Features
HD30 series
HD36-18-14SE-072 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
HD36-18-14SE-072 Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT