HCTC-50-2.3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCTC-50-2.3
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Radial, Vertical - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CMC 50MH 2.3A 2LN TH
Stock
290
In Stock :
290
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Common Mode Chokes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance @ Frequency :
50mH @ 1kHz
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~105°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
450mOhm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Lines :
2
Height (Max) :
1.650 41.91mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
Radial, Vertical - 4 Leads
Current Rating (Max) :
2.3A
Size / Dimension :
1.550Lx0.600W 39.37mmx15.24mm
Datasheets
HCTC-50-2.3
Signal Transformer HCTC-50-2.3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD