HCM4916000000ABKT
Mfr.Part #
HCM4916000000ABKT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Frequency :
16MHz
Load Capacitance :
20pF
Published :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm