HCM1A4020V2-2R2-R
Mfr.Part #
HCM1A4020V2-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.173Lx0.165W 4.40mmx4.20mm
Current Rating (Amps) :
4.6A
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.2μH
Factory Lead Time :
11 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
5A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Datasheets
HCM1A4020V2-2R2-R
Eaton-Electronics Division HCM1A4020V2-2R2-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD